Garnki

Czyszczenie sofy Dębica

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
Zespół Aspergera – to obecnie powszechny problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Czynników warunkujących może być cała masa. Profesjonaliści nie umieją wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest ewidentne: takie dzieci muszą mieć terapię. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?
Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, kiedy słyszą o problemach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Oczywiście, że jest to duże zmartwienie. Gdy minie początkowy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym stworzyła zasady terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Duża część rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to ma miejsce automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Duże znaczenie posiada umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko szybko uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – nawet 2-latki są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci szybciej pojmują otaczający je świat, jeśli umieją czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania wyjątkowych nagrań przez słuchawki. Ten rozdział jest dość trudny, dlatego, że dziecko buntuje się.
Następna faza to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku takie umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logikę, nazywanie emocji oraz wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, pacynki, puzzle i inne.
Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Warto ją dokładnie, aby pomóc swojemu dziecku.